Naše mateřská škola, se snaží v dětech budovat kladný vztah k přírodě a zvířatům, a tak jsme pro děti domluvili program s pejsky, ve spolupráce s organizací „Podané ruce, z. s.“. Akce se uskutečnila v úterý 17. května 2022. I když nám počasí nepřálo a déšť nás zahnal do tělocvičny školy, tak jsme si Canisterapii užili a děti byly nadšené. Na celé akci se podílely 3 canisterapeutické týmy, v zastoupení s předsedkyní paní Helenou Fejkusovou a fenečkami Xyny (8 let shih-tzu) a Dafné (11 let zlatý retrívr), paní Monikou Olbrechtovou – místopředsedkyní a koordinátorkou canisterapie s fenečkou Connie (2,5 roku border kolie), paní Lenkou Žaarovou – členkou představenstva s pejskem Harrym (9 let bernský salašnický pes). Fotodokumentaci akce zajistila paní Jana Marková, která zastává v organizaci pozici public relations. Děti tak měly jedinečnou možnost, seznámit se s pejsky, pomocí doplňkového enviromentálního programu. Dozvěděly se jména pejsků, kolik jim je let, jak o ně pečovat. Viděly pejsky procházet překážkovou dráhu s přeskoky, vyhýbáním překážek a projitím tunelu, vyhledávat laskominy, uklidit rozházené hračky, pejsky si mohly hladit, vyzkoušet si, zda je poslechnou a poté dát pejskovi odměnu. Na závěr si děti mohly projít stejnou překážkovou dráhu jako pejsci. Touto cestou děkujeme celému týmu za krásný, pozitivní, zábavný a poučný program pro děti. Z programu nebyly nadšené jen dětičky, ale také paní učitelky, a již teď se těšíme na další spolupráci.