Dne 16. června jsme se s dětmi vydali na dlouho očekávaný výlet do Faunaparku ve Frýdku-Místku. Prosluněné počasí nás provázelo celým dnem. Ve Faunaparku nás přivítala a po celou dobu nás doprovázela paní Gábina Družíková i se svým pejskem, který nese vznešené jméno Dante. Faunapark nabízí návštěvníkům krásnou přírodu uprostřed rušného města a zároveň je i oázou klidu.

Děti měly možnost se zde seznámit i s dalšími zvířátky, jako jsou králíčci, kohouti a slepice, indičtí běžci či kačenky. Dokonce viděly zblízka včelín. Během procházky parkem plnily děti na různých stanovištích úkoly, získávaly mnoho nových informací ze světa zvířat žijících na louce, okolo rybníka či řeky, na zahradách, v polích a lesích. Zkrátka poznávaly svět přírody pomocí naučných tabulí a obrázků zvířat, stromů aj. Děti si vyzkoušely hru na přírodní zvonkohru, vyrobenou z různých dřevin. Taktéž směly projít přírodním chodníčkem bosou nohou, využít místní přírodní překážky, zdolat stezku na koordinaci hrubé motoriky a zdokonalit se ve skocích přes kroužky.

Pro děti byla připravena stezka hledání pokladu, na které si povídaly u jednotlivých stanovišť o domácích zvířatech, odpovídaly aktivně na otázky kladené paní učitelkou, napodobovaly hlas zvířat a jejich chůzi.

Na závěr byl připraven pro děti táborový oheň, na kterém dětem opékaly špekáčky paní učitelky. Děti poté měly prostor k volným hrám. Společně jsme si pak zazpívali a zatancovali. Dětem se ve Faunaparku moc líbilo. Bylo to nejen pro ně, ale i pro nás moc hezky a příjemně prožité dopoledne!