V pátek 21. června 2024 děti z MŠ jely na výlet a jako první navštívily lesní mateřskou školu Pecka, nacházející se uprostřed překrásné přírody ve Frenštátě pod Radhoštěm. Tato mateřská škola nabídla dětem trochu jiný podhled na to, jak se učí a objevují svět v přímém kontaktu s přírodou. Nejprve nás přivítaly krásnou hymnou a společně s námi namalovaly prstem slunce. Potom nám ukázaly, jak děti z Pecky tráví většinu času venku v lese, jaké aktivity a hry mají jako je běhání po lesních pěšinkách, lezení do kopce a klouzání z kopce, skákání, hry s vodou, hry v písku, pěstování bylinek, jahod, rozdělání ohně, ale také si mohly prohlížet knížky a odpočívat v hamace.  Dětem se návštěva velice líbila a rády by opět tuto školu navštívily.

Děkujeme průvodcům z lesní školy a doufáme, že se opět uvidíme třeba v zimě a třeba i u nás.

Z mateřské školy Pecka jsme se s dětmi autobusem vydaly na výlet na Ranč v Horečkách, což je malebné místo v podhůří Beskyd, známé svým klidem a krásnou přírodou. Děti netrpělivě vyhlížely z okna, kdy už konečně uvidí zvířata. Po příjezdu na ranč je přivítal milý personál s obědem a po odpoledním odpočinku si děti mohly zahrát na indiány, prohlédnout týpí, pobavit se s bublifukem a prohlédnout si zvířátka. Bylo jich mnoho jako pštrosi, pávi, morčata, surikaty, kozy a jiné. Po prohlídce zvířat následovala svačina. Děti se usadily na piknikových dekách pod velkým dubem a vychutnávaly si svačiny, které jim připravily maminky.

Výlet na Ranč v Horečkách byl pro děti nejen zábavný, ale také velmi poučný. Naučily se mnoho o zvířatech a přírodě. Plné dojmů a zážitků se odpoledne vrátily zpět do mateřské školy, kde nadšeně vyprávěly o svém dobrodružství rodičům a kamarádům.

Tento výlet se zapsal do paměti všech dětí jako jeden z nejlepších zážitků a jistě se budou těšit na další podobná dobrodružství.